S.Chalupku 1420/13, Trenčín, 911 01
+421 902 640 265
medatron@medatron.sk

FRÍO® – chladiace puzdrá

Neváhajte a už teraz si zabezpečte FRÍO® puzdro na leto!

Obsah balenia:
Každé FRÍO® cestovné puzdro sa skladá z dvoch častí:

1) Cambrelle® vonkajšie pokrytie, vďaka ktorému narastá účinnosť puzdra a umožňuje, aby ste ho mohli nosiť vo vrecku alebo v taške,

2) vnútorné FRÍO® puzdro vyrobené z polybavlny s výplňou obsahujúcou kryštáliky.

UNIKÁTNOSŤ

Schválené FDA (U.S. Food and Drug Administration)
FRÍO® puzdro a kryštáliky boli preskúmané FDA a taktiež bol schválený ich predaj v USA. FRÍO® puzdro bolo značne testované tiež British Medical Devices Evaluation Unit (Britským oddelením hodnotenia lekárskych prístrojov/vynálezov). Kryštáliky, nachádzajúce sa vo FRÍO® puzdre, zodpovedajú dôležitým Britským bezpečnostným štandardom.

Unikátnosť FRÍO®
Všetky produkty majú unikátny svetový technologický patent a sú dostupné iba od FRÍO® UK Ltd. a ich výhradných predajcov, pre Slovensko je to spoločnosť MEDATRON, spol. s r.o..

STAROSTLIVOSŤ

Nenoste, ani neskladujte vo vzduchotesnej, či vodotesnej nádobe (obale), keď je puzdro aktivované – potrebuje „dýchať“ a byť v kontakte so vzduchom.

Vysušenie
Keď nie je v prevádzke, odstráňte vnútorné puzdro od vonkajšieho krytu a umožnite kompletné prirodzené vysušenie kým sa gél nezmení v kryštalickú formu. Na to, aby sa kryštáliky udržali oddelené od seba, zatraste občas puzdrom, kým sa vysuší.

Poznámka: vysušenie môže trvať 2 – 4 týždne v závislosti od podmienok prostredia.
Na urýchlenie času vysušenia môžu byť použité rôzne metódy:

1) Položte blízko tepelného zdroja (nie priamo na zdroj) ako je napríklad radiátor alebo vetraná skriňa.

2) Ak je vhodné počasie, zaveste puzdro na bielizňovú šnúru.

3) Položte ho na okenný parapet osvetlený slnkom, pomáha pretrepanie v určitých intervaloch.

Čistenie
Vonkajší kryt puzdra môže byť umývaný teplou vodou s použitím veľmi jemného pracieho prostriedku. Vnútro puzdra sa môže čistiť jemným štetinkovým kartáčikom (napríklad zubným alebo nechtovým kartáčikom). Kartáčik ponorte do jemne mydlovej vody a vyčistite puzdro. Potom môžete vypláchnuť puzdro pod tečúcou vodou bez poškodenia kryštálikov vo vnútri. Rovnako môžete na vyčistenie použiť nebieliaci antibakteriálny čistiaci sprej, antibakteriálny kuchynský alebo detský púder. Neperte puzdro v práčke.

Skladovanie
FRÍO® puzdro skladujte na suchom mieste, kým ho opätovne nevyužijete.

DOPLŇUJÚCE INFORMÁCIE

Inštrukcie sú iba pomocné. Kvôli rôznym klimatickým podmienkam a životným podmienkam vo svete, bude FRÍO® puzdro reagovať rôzne v závislosti od polohy. Ak je správne používané, bude aj naďalej uspokojovať vaše potreby na dlhý čas. S jeho vekom sa bude dĺžka ponorenia zvyšovať, ale len tak dlho, kým sa kryštáliky premenia na chladiaci gél. Keď kryštáliky zlyhajú v premene, puzdro bude potrebné vymeniť.


Pred použitím si pozorne prečítajte návod na použitie.